Dobrý den, chtěla bych se zeptat, po jaké době můžeme poznat, zda užívaný lék nezabírá a nemá cenu ho brát. Dcera je alergik - roztoče, pyly. Nyní ,jak se oteplilo, začala mít velkou rýmu. Týden užívá Tamalis 10 mg, ale zatím bez efektu. Děkuji
Odpověď
Dobrý den,
pokud má dcera silné alergické potíže a začala lék užívat, až když potíže vznikly, je možné, že efekt léku je zpočátku nedostatečný. Nejlepší je, pokud pacient začne lék užívat cca týden před začátkem pylové sezony. Pokud je lék nasazen pozdě, pak je vhodné zdvojnásobit dávkování, tedy užívat jej cca 4-5 dní dvakrát denně nebo přidat nosní kortikoidní spray - volně prodejný je například Beclomet nasal aqua. Je možné, že některým lidem určité léky proti alergii vyhovují méně či více. Jsou-li potíže při užívání Tamalisu opravdu nezměněny, pak můžete zkusit užít jiný lék proti alergii.
Obecně je Tamalis hodnocen jako účinný, kvalitní lék.
Vhodným doplňkem při alergické rýmě je konvička rhinohorn.
S pozdravem, MUDr. Lenka Mišunová, PhD.
Souběžně s farmakologickou léčbou existují pro alergiky další vhodná opatření, která jim pomohou omezit alergické příznaky.
Základním a osvědčeným opatřením při alergii na roztoče jsou protiroztočové povlaky. Lůžko je největším semeništěm roztočů a současně místem, kde alergik tráví největší část dne. Tělo by zde mělo regenerovat, zatímco se děje přesný opak. Roztoči nejvíce zasaženým místem je matrace a polštář, ideální je mít povlakem opatřenou i pokrývku. Při použití těchto protiroztočových povlaků dochází na lůžku k okamžitému zamezení styku alergika s roztoči.
Velmi vhodným pomocníkem při alergii na pyl i roztoče, při nichž jsou výrazně postižené dýchací cesty alergika, je kvalitní čistička vzduchu.
Více se dozvíte i v článku Vychytávky pro přežití pylové sezóny.
Budete-li potřebovat s produkty více poradit, obraťte se na naši infolinku: 602 813 222, 541 212 450.
S pozdravem
Táňa, ProAlergiky.cz