Zákaznická linka 541 212 450

Chcete si založit účet? Můžete tak učinit v posledním kroku objednávky. Nebo jen neznáte své heslo?
úvod E-shop   >   Články a recenze   >   Jak vybrat čističku vzduchu pro pylového alergika

Jak vybrat čističku vzduchu pro pylového alergika

Jak vybrat čističku vzduchu pro pylového alergika

Má smysl pořizovat čističku vzduchu, když je nejvíce pylu stejně venku? Existují čističky, které si s pylem poradí lépe než ostatní? Jakou vybrat a proč?

Pro pylového alergika je čistička vzduchu základním opatřením, které může v boji proti své alergii udělat. Je jasné, že pylu venku nás neuchrání, ale velmi důležitá je regenerace a úleva pro dýchací cesty alespoň v při pobytu v místnostech.

V pylové sezóně je koncentrace pylu velmi vysoká i uvnitř budov, protože pyly se dovnitř dostávají otevřenými okny a přenišíme je i na oblečení a ve vlasech. Pylové alergeny jsou velmi lehké, dlouho poletují ve vzduchu a jen pomalu se usazují. Čistička vzduchu si právě s tímto druhem nečistot poradí nejlépe a odstraní téměř 100 % pylových zrn ze vzduchu.

Jak čističku vzduchu pro pylového alergika vybírat

Čističku vzduchu bychom měli vybírat podle velikosti místnosti, ve které ji budeme používat. V tomto nám pomůže parametr vzduchový výkon motoru, který udává, kolikrát za hodinu je čistička schopna vzduch v místnosti přefiltrovat.

Obecně plat: čím větší místnost, tím vyšší vzduchový výkon by čistička měla mít.

Dalším parametrem, podle kterého se můžeme řídit je prachové čidlo (senzor). Nenechte se zmást pojmem prachový – senzor detekuje znečištění pevnými částicemi, tedy i pyly. Většina kvalitních čističek je vybavena automatickým režimem. To znamená, že ve chvíli, kdy čistička rozpozná znečištění vzduchu, zvolí rychlejší režim čistění, aby nečistoty rychle odstranila.

Některé čističky vzduchu jsou také vybaveny speciálním pylovým režimem (můžete se setkat i s pojmy střídavý či rytmický režim). Ten obvykle spočívá v rychlém střídání rychlosti ventilátoru, při kterém dochází ke zvýšené cirkulaci vzduchu v místnosti, čímž se zpomalí usazování nečistot a čistička je může lépe odstranit.

Který model je pro pylové alergiky nejzajímavější

Čističky vzduchu vhodné při pylové alergii

Winix ZERO – inteligentní čistička vzduchu s výtečným poměrem ceny a výkonu a funkcí PlasmaWave pro neutralizaci pylových a plísňových alergenů přímo ve vzduchu; až 39 m2

Sharp KC-D50EUW – spolehlivá čistička vzduchu s vestavěným zvlhčovačem, která se chlubí speciálním pylovým režimem a velmi dlouhou životnost filtrů; až 31 m2

Daikin MC 70L – čistička vzduchu nejvyšší třídy s automatickým a pylovým režimem a velmi vysokým vzduchovým výkonem; až 42 m2

Jak vybrat správnou čističku vzduchu? Poradí vám náš nákupní rádce.

Čističky vzduchu účinně odstraňují pyly ze vzduchu a alergikům je můžeme vřele doporučit.

 

Pokud si stále nejste jisti výběrem vhodné čističky vzduchu pro alergika, zavolejte nám na zákaznickou linku 541 212 450 nebo 602 813 222 anebo se s námi spojte přes online chat v našem e-shopu. Rádi vám poradíme.

Publikováno: 23. 1. 2020

Potřebujete poradit s výběrem produktu? Rádi vám pomůžeme.

541 212 450, 602 813 222
Pomůžeme vám s výběrem a objednávkou
Doporučeno odborníky
Vybíráme, ověřujeme, testujeme, spolupracujeme s lékaři
VYSOKÁ SPOKOJENOST
V nezávislém hodnocení zákazníků jsme získali certifikát
99 % zboží skladem
Rychlá expedice, doprava zdarma při nákupu nad 3000 Kč