Zákaznická linka 541 212 450

Chcete si založit účet? Můžete tak učinit v posledním kroku objednávky. Nebo jen neznáte své heslo?
úvod E-shop   >   Články a recenze   >   Recenze a testy čističek vzduchu

Recenze a testy čističek vzduchu

Recenze a testy čističek vzduchu

Uvažujete o koupi čističky vzduchu a nevíte jakou vybrat? Přečtěte si o testech čističek, prohlédněte si naše recenze, porovnejte náklady na provoz a zjistěte, jak vybrat tu nejlepší čističku vzduchu pro vás.

Čističky vzduchu dTest zatím netestoval, najdete jen srovnání

Před výběrem produktu jsou velmi nápomocné srovnávací testy. Bohužel v České republice dosud časopis dTest ani žádná jiná nezávislá organizace opravdový test čističek vzduchu neprovedla. Časopis dTest občas publikuje převzaté výsledky testů od spolupracujících zahraničních institucí. Tyto testy reflektují modely čističek dostupné pro konkrétní zahraniční trh, získaná zjištění však mohou být užitečná i pro nás.

Jinde na internetu jsou k nalezení stránky s informacemi, které se tváří jako výsledky testu, ale bohužel autoři těchto stránek ve skutečnosti žádné testování čističek neprováděli a tyto produkty ani nikdy osobně neviděli. Jde o pouhá srovnání produktů podle parametrů, doplněná o informace shromážděné z různých jiných webových stránek. Je to lepší než nic, ale do pravého testu to má daleko. Obsah těchto stránek tedy berte s rezervou.  

Ověřujeme účinnost

Počet značek a modelů čističek vzduchu neustále roste. Chceme mít jistotu, že čističky vzduchu, které v e-shopu ProAlergiky.cz nabízíme, skutečně plní svou funkci. Proto řadu čističek vzduchu sami testujeme. Zkoušky jsou zaměřeny na praktické otázky, jako je účinnost odstranění cigaretového kouře nebo zápachu, citlivost senzorů nebo hlučnost. 

Také se zajímáme o to, zda čističky mají nějaké certifikáty účinnosti, nejlépe vystavené nějakými nezávislými institucemi. Jedním z nejdůležitějších a nejdůvěryhodnějších je certifikát Americké asociace výrobců domácích spotřebičů (AHAM), který dokládá množství pročištěného vzduchu (CADR), tedy účinnost čističky v odstraňování nečistot, konkrétně pylu, kouře a prachu. Na evropském kontinentu mají podobnou váhu certifikáty Britské nadace pro alergie (BAF) nebo Nadace Evropského centra pro výzkum alergií (ECARF).  

Díky tomu je možné odhalit silné a slabé stránky jednotlivých modelů a určit, pro které skupiny spotřebitelů a k jakým účelům jsou ty které čističky vhodné. Informace z těchto testů využíváme v produktových recenzích (odkazy níže) a také v popisech produktů. 

Čistička Winix ZERO je díky skvělému poměru ceny a výkonu velmi ekonomičtějším řešenímČistička Winix ZERO je díky skvělému poměru ceny a výkonu velmi ekonomickým řešením 

Která čistička je nejlepší?

Mezi jednotlivými čističkami vzduchu jsou rozdíly. Některé modely jsou vybaveny účinnějšími filtry nebo kvalitnějšími senzory, jiné kvůli vyšší hlučnosti nedoporučujeme těm, kteří chtějí mít čističku zapnutou i v noci. Rozhodujícím parametrem může být i spotřeba energie nebo náklady na náhradní filtry. Zkrátka každá čistička vzduchu má svoje plusy a minusy a její výběr byste měli podřídit tomu, co od ní očekáváte.

Svou roli v kvalitě těchto přístrojů určitě hraje i jejich značka:

  • Za mnoha značkami čističek stojí firmy, které se dlouhodobě specializují na úpravu vzduchu. Jejich odborné znalosti jsou tak určitou zárukou kvality. Jde o značky jako Daikin, Winix, Stylies nebo Sinclair. 
  •  „Velké“ renomované značky spotřební elektroniky jako Sharp nebo Rohnson sice tak úzce specializované nejsou, ale kdyby na trh uvedly třeba zrovna nekvalitní čističky, mohlo by to poškodit pověst jejich značky i v ostatních kategoriích, což tyto firmy nerady riskují.

Všechny čističky vzduchu zařazené do e-shopu ProAlergiky.cz splňují přísné parametry pro použití v domácnostech alergiků. Čističky vzduchu patří mezi nejméně poruchové a reklamované produkty.

Podrobné srovnání několika parametrů, které se jsou u čističek zásadní, najdete v článku Porovnání čističek vzduchu


Potřebujete poradit s výběrem čističky? Vaše dotazy rádi zodpoví produktoví specialisté na naší zákaznické lince 541 212 450 nebo 602 813 222. 

Recenze čističek vzduchu

U nejprodávanějších nebo nejzajímavějších modelů čističek vzduchu jsme pro vás připravili recenze ve formě krátkých videí. Podívejte se, jaké nečistoty dokážou odstranit, jak se ovládají a co všechno umí.

Winix Zero Pro

Podrobné informace o čističce vzduchu Winix Zero Pro

Winix Zero

Podrobné informace o čističce vzduchu Winix Zero

Stylies Pegasus

Podrobné informace o čističce vzduchu Stylies Pegasus

Zobrazit kompletní nabídku čističek vzduchu v e-shopu ProAlergiky.cz


Jakou čističku vzduchu vybrat?

Vybrat správnou čističku vzduchu není jednoduché. Pokud si stále nejste jisti, pročtěte si nákupního rádce a časté otázky a odpovědi.

Nákupní rádce – jak správně vybrat čističku vzduchu, jaká jsou nejdůležitější kritéria pro výběr

Kategorie čističek vzduchu

Publikováno: 17. 2. 2023

Potřebujete poradit s výběrem produktu? Rádi vám pomůžeme.

541 212 450, 602 813 222
Pomůžeme vám s výběrem a objednávkou
Doporučeno odborníky
Vybíráme, ověřujeme, testujeme, spolupracujeme s lékaři
VYSOKÁ SPOKOJENOST
V nezávislém hodnocení zákazníků jsme získali certifikát
99 % zboží skladem
Rychlá expedice, doprava zdarma při nákupu nad 3000 Kč