“... vytvářejí pocit nevšedního zážitku z každého sprchování ... jsou mimořádně pečující ... nepostrádají smyslnost, podmanivost, ale i relaxaci či osvěžení. Nezapomenutelný relaxační zážitek ...“
Tak toto je úryvek z propagačního materiálu jedné nejmenované značky sprchových emulzí. Nedovoluji si zpochybňovat výše uvedené tvrzení, ani to není cílem tohoto článku, jen mi dobře posloužil jako úvod.
Co je opravdu prvotní výchozí činitel pro míru kvality sprchování? Není to samotná voda?
I zdravý člověk může žel pocítit při častém sprchování, že dochází k vysušování jeho pokožky. Nemluvě o lidech s citlivou pokožkou nebo kožními nemocemi. Není divu, že po takovéto sprše nastupují na řadu ony zmiňované přípravky, které opravdu mimo jiné zjemňují tyto vysušující účinky po sprchování.
Hlavním příčina vysušování pokožky při sprchování je však nepochybně kvalita vody, která denně přichází do přímého styku s naší pokožkou. V mnoha případech je to právě přítomnost dráždivého chlóru a jeho sloučenin ve vodě, kterou používáme. Tento fakt je často opomíjený. Jako bychom nevnímali přítomnost chemikálie jakou je chlór a naopak ji začali považovat za součást čisté vody. Při sprchování je chlór absorbován kůží, našim nejrozmanitějším tělesným orgánem a navíc je při sprchování i vdechován. Chlór tak pravidelně působí na náš dýchací systém, kůži, zažívací a celkový nervový systém. “Dlouhá teplá sprcha může být tak nebezpečná“, říká Dr. John Andelman PhD.
Odstraněním chlóru a jeho sloučenin z vody, tak dosáhneme velké úlevy nejen pro naši pokožku.
Opravdová energie při sprchování.
Pro toho, kdo chce být čistý a svěží, je samozřejmostí ranní sprchování, které osvěží a vyžene tak i z těla spánek, posílí tělesnou tkáň a povzbudí krevní oběh.
Nic na světě nenahradí pro člověka přirozené přírodní jevy a látky, které nalézáme v lidmi nedotčené přírodě. Úplně nejideálnější sprchování pro člověka, by tak byla sprcha v blízkosti vodopádu v deštném pralese. Energií nabité okolí vodopádu, vlnobití, nebo osvěžující pocit po bouřce aj. Při zmiňovaných přírodních jevech totiž dochází k uvolňování tzv. vzdušných vitamínů – záporných iontů a právě ty mají blahodárné účinky a energický vliv pro lidský organismus.
Jak dostat “vodopád“ do sprchy?
Studie těchto přírodních jevů, pomáhají vymýšlet a konstruovat výrobky, které alespoň v omezené míře člověku vracejí přírodní zdraví a energii. Lázeňský sprchový filtr byl navržen a zkonstruován za účelem dosažení toho nejlepšího možného zážitku při Vašem sprchování. Přináší úlevu od suché pokožky těla i hlavy, zpomaluje vymýváni barvy z brvených vlasů, omezuje tvorbu lupů. Blahodárně působí při onemocnění lupenkou a různými kožními ekzémy. Je vhodný zejména pro citlivé pokožky dětí. Díky uvolňování záporných iontů při Vašem sprchování se sprchovým filtrem CHANSON pocítíte dlouhotrvající účinky: posílení imunitního systému, aktivace buňek, snížení stresu a únavy, zlepšení kvality spánku, čištění krve a zlepšení krevního oběhu. Působí příznivě na dýchací ústrojí.
A tak se slovy z úvodu začněte i Vy pečovat o svou pokožku a své tělo a to již v prvním kroku péče o tělo – sprchováním čistou energií nabitou vodou. Používáním sprchového filtru CHANSON předejdete nadměrnému vysušování pokožky a zároveň si dopřejete, díky uvolňování záporných iontů, opravdovou Lázeňskou péči o své tělo.
Zlepšete si prokrvení těla – kneipujte.
Terapie – kneipování spočívá v oplachováním, resp. sprchování studenou vodou.
Postupuje se od:
- chodidel, která pak řádně protřete froté ručníkem, až se prokrví a proteplí. Chodidla se takto otužují tak dlouho, až se začnou sama po osprchování ohřívat. Pak přejděte k dalšímu kroku
- Osprchujte lýtka a řádně je protřete. Opakujte pravidelně osprchování chodidel, protření, pak lýtek a protření. Provádějte opět tak dlouho, až se lýtka začnou sama prohřívat.
- Osprchujte stehna. Opakujte celý postup – chodidla, lýtka a stehna tak dlouho, až se celé dolní končetiny prohřívají.
Stejně postupujte u rukou, postupně přecházejte na předloktí, ramena a celé paže.
Abyste získali návyk, je třeba se kneipovat denně. Začínáte vždy od chodidel. Každou část nejprve osprchujete, podle potřeby protřete a osprchujete výše umístěnou a opět celou osprchovanou část protřete. Nakonec osprchujte celé tělo včetně obličeje.
Tento postup se vám může zdát pomalý. Bude trvat měsíce či celý rok, ale určitě se při něm neprochladíte a budete mít příjemný pocit. Tímto způsobem postupně naučíte své cévy, aby se dobře roztahovaly a smršťovaly, a tak prokrvovaly celé tělo.
(Zdroj: Jana Kombercová, Marie Svobodová – Autorehabilitační soustava, nakladatelství Fontána)