Odvlhčovač jako opak zvlhčovače
Nejčastěji se můžete setkat s pojmem odvlhčovač vzduchu. Domácí odvlhčovače vzduchu jsou téměř vždy elektrické přístroje, které se dnes běžně používají jako prevence nadměrného růstu vlhkosti v bytech, kancelářích nebo jiných využívaných interiérech.
Nejvíce jsou potřeba v zimním období, kdy dochází ke srážení vody na oknech a stěnách. Ceny domácích elektrických odvlhčovačů se pohybují zhruba od tří do patnácti tisíc korun v závislosti na výkonu a výbavě.
Pokud problém s vysokou vlhkostí řešíte, podívejte se, jak vybrat odvlhčovač vzduchu.
Vysoušeč je profesionální odvlhčovač na stavby
Sousloví vysoušeč vzduchu pravděpodobně vzniklo odvozením od vysoušeče zdiva. Principiálně jde opět o odvlhčovač, avšak s vyšším výkonem a podobou plechové krabice, tudíž se nehodí do obydlených prostor.
Používají se převážně na probíhajících stavbách, kde mají urychlovat schnutí vnitřních omítek, podlah nebo jiných čerstvě aplikovaných stavebních materiálů. Dobře je znají lidé v záplavových oblastech, kde se využívají k vysoušení zatopených sklepů a garáží. Pro tyto účely se často pronajímají. Jejich pořizovací ceny se totiž pohybují v desetitisících.
Sušička na prádlo nebo do továrny
Neznámý tvůrce názvu sušička vzduchu se mohl inspirovat u sušiček prádla anebo u čističek vzduchu. Pod tímto nepříliš rozšířeným natrefíte spíše na velké těžké průmyslové odvlhčovače vhodné do různých výrobních prostor. I tato zařízení stojí desítky tisíc korun.
Pokud potřebujete pomocníka na doma, raději se držte pojmu odvlhčovač vzduchu. A když padla zmínka o sušení prádla, některé odvlhčovače vám i s ním umějí pomoci.