Zákaznická linka 541 212 450

Chcete si založit účet? Můžete tak učinit v posledním kroku objednávky. Nebo jen neznáte své heslo?
úvod E-shop   >   Články a recenze   >   Odvlhčovač vzduchu do sklepa či garáže – jak vybrat a jak používat

Odvlhčovač vzduchu do sklepa či garáže – jak vybrat a jak používat

Odvlhčovač vzduchu do sklepa či garáže – jak vybrat a jak používat

Pokud se potýkáte s vysokou vlhkostí vzduchu v nevytápěných neobytných prostorech, jako jsou sklepy, sklady nebo garáže, vyplatí se vám investovat do odvlhčovače vzduchu, který si s tímto problémem poradí. Jaký typ zvolit a které z parametrů jsou pro výběr klíčové?

Odvlhčovač vzduchu nabízí účinné řešení, které vám pomůže snížit relativní vlhkost v místnosti a s tím spojené negativní jevy, jako jsou tvorba plísní či zatuchlý zápach. Jelikož  garáže a sklepy nejsou vytápěny ani dostatečně odvětrávány, především v zimním období se mohou objevovat plísně častěji vlivem nadměrného srážení vody na stěnách.

Vybíráme vhodný odvlhčovač do neobytného prostoru

Sortiment odvlhčovačů se aktuálně dělí do 2 kategorií, které se liší odlišnou technologií odvlhčování. V našem e-shopu můžete vybírat z nabídky kondenzačních ne­bo adsorpčních odvlhčovačů. Jaký je mezi nimi rozdíl a který typ je pro váš účel vhodnější?

Rozhodujícím kritériem při výběru správného typu odvlhčovače je teplota v místnosti. Kondenzační odvlhčovače jsou účinnější v prostorech s teplotou přibližně nad 15 °C a se snižováním teploty jejich účinnost výrazně klesá. Nejsou tedy příliš vhodné do chladných, nevytápěných prostorů.

Zde nastupují na řadu adsorpční odvlhčovače, které pro vysoušení vzduchu využívají speciální hygroskopický (vlhkost pohlcující) materiál. Díky tomu dokáží efektivně pracovat i při nízkých teplotách od 1 do 15 °C. Jejich výhodou je nízká provozní hlučnost a možnost provozu i při pokojové teplotě. Můžete je tedy příležitostně používat i v domácnosti nebo v kanceláři.

Odvlhčovač vzduchu Meaco DD8L Zambezi Odvlhčovač vzduchu Meaco DD8L
Odvlhčovač vzduchu Woods WDD80 Odvlhčovač vzduchu Trotec TTR 57 E


Výkon podle velikosti místnosti

Dalším důležitým kritériem výběru je optimální odvlhčovací výkon pro konkrétní velikost prostoru. Tato hodnota říká, kolik litrů vody dokáže odvlhčovač ze vzduchu odebrat za 24 hodin. Jak už jsme zmínili, u kondenzačních odvlhčovačů je odvlhčovací výkon závislý na teplotě vzduchu. V našem e-shopu ho jednotně uvádíme pro teplotu 30 °C.

U přístrojů najdete také údaj vzduchový výkon, který udává, kolik metrů krychlových vzduchu umí odvlhčovač přečerpat za jednu hodinu. V ideálním případě by měl být odvlhčovač schopen zpracovat všechen vzduch v místnosti alespoň 2krát za hodinu. 

V menších místnostech, jako jsou např. sklepy v bytových domech, není potřeba investovat do produktů s vysokým odvlhčovacím ani vzduchovým výkonem. Naopak v garážích a skladovacích prostorech lépe obstojí výkonnější modely.

Se správným určením potřebného odvlhčovacího výkonu pro konkrétní velikost místnosti vám pomůže tabulka uvedena v nákupním rádci pro výběr odvlhčovače.

Při výběru odvlhčovače vzduchu do sklepa nebo garáže je vhodné zohlednit také další parametry, jako jsou objem nádržky na vodu nebo možnost odvodu vody přímo do odpadu. Některé modely nabízejí doplňkové funkce, jako je například ionizátor či filtrace vzduchu, takže vzduch v místnosti nejen odvlhčí, ale také pročistí.

Zvažujete nákup adsorpčního nebo kondenzačního odvlhčovače vzduchu do sklepa nebo garáže? Zavítejte do našeho sortimentu odvlhčovačů či využijte nákupního rádce Jak vybrat odvlhčovač vzduchu, kde naleznete další informace.

Publikováno: 5. 3. 2021

Potřebujete poradit s výběrem produktu? Rádi vám pomůžeme.

541 212 450, 602 813 222
Pomůžeme vám s výběrem a objednávkou
Doporučeno odborníky
Vybíráme, ověřujeme, testujeme, spolupracujeme s lékaři
VYSOKÁ SPOKOJENOST
V nezávislém hodnocení zákazníků jsme získali certifikát
99 % zboží skladem
Rychlá expedice, doprava zdarma při nákupu nad 3000 Kč